Starší zprávy - Leden, 2013
Marita Covarrubiasová kosí zombies a dělá striptýz
Hororový seriál The Walking Dead prodělal obtížný vývoj. Televizní dílo Franka Darabonta, které jsme si představili v den jeho premiéry před dvěma lety, mělo velmi pomalý začátek, jež se táhl takřka dvě celé sezóny. Ve své třetí řadě, která odstartovala 14. října 2012, se už ale naplno rozjel, bezostyšně masakruje nejen zombies, ale i hlavní postavy, a celkově je to skvělá sranda. V tom všem se brodí i Laurie Holdenová, kterou známe jako Mulderovu informátorku Maritu Covarrubiasovou ze seriálu Akta X. Ta i ve svých třiačtyřiceti letech stále dobře vypadá, a tak je pro nás jedním z hlavních důvodů, proč seriál sledovat (viz obrázky níže). Na závěr připomeňme, že fenoménu zombies jsme si dostatečně užili i v Aktech X, konkrétně ve vynikajícím thrilleru Fresh Bones a v epizodě Millennium, která doplatila na své spojení se stejnojmenným seriálem, lepším asi o tisíc hektolitrů krve.
Komentáře: 4
Třináctého ledna nás už zase začne nenávidět Bůh
Davida Duchovnyho jsme tu dlouho neměli a důvod je jednoduchý – i přesto, že představitel Muldera byl první z dvojice agentů FBI, kdo se po skončení Akt X vrátil do světa seriálového byznysu, v posledních letech ho s přehledem trumfuje jeho bývalá seriálová partnerka (ta si letos nezapátrá jen v hlavní roli seriálu The Fall, ale nově se připojila k natáčení seriálu Hannibal). Duchovnyho seriálový superhit Californication už příští neděli 13. ledna 2013 vstoupí do své šesté sezóny, která má být zároveň jeho poslední. První epizodu, která se jmenuje The Unforgiven, bude režírovat sám Duchovny, všechny scénáře napíše tvůrce seriálu Tom Kapinos. Plakát, který novou sezónu uvádí, si můžete prohlédnout níže. Další detaily i s fotomateriálem očekávejte v den premiéry, do té doby vřele doporučuji návštěvu adresy edna.cz/californication, kde se nachází pravidelně aktualizovaný český fanweb.
Komentáře: 6
Svět neskončil, svět trvá - a my s ním
Nový rok dorazil už i do Česka a spolu s ním dilema, co si přát. Předloni jsme si přáli co nejméně dětských slz, minulý rok jsme slavili se Scullyovou ve sprše, takže to skoro vypadá, že nic důležitějšího už neexistuje. Přesto mě jedna věc napadá. Zatímco ve vánoční aktualitě jsme se dívali do minulosti, nyní se zahleďme do současnosti s přechodem do budoucna. A protože jsem dobrák od kosti, využiji silvestrovskou aktualitu k napravení alespoň jedné z mnoha křivd uplynulého roku. Dvě mediálně asi nejpropagovanější ceny, osobnost roku podle časopisu TIME a Nobelovu cenu míru, loni obdrželi ti, jejichž zásluhy jsou více než pochybné (připomenu, že osobností roku se stal Barack Obama, cenu za mír obdrželi vůdci Evropské unie). Proto náš web poprvé a zřejmě i naposledy v historii dnes vyhlašuje největší osobnost minulého roku (nebojte, politiku do toho tahat nebudu).
Pákistánská paštúnská školačka Malala, která se na našich stránkách stává osobností roku, od svých jedenácti let nejdříve utajeně a posléze otevřeně a veřejně popisuje život pod nadvládou tálibánského režimu, který před třemi lety okupoval část její země. Angažuje se v boji za zlepšení otřesného postavení žen v tomto islámském regionu, bojuje především za lepší přístup dívek ke vzdělání. Před třemi měsíci, když cestovala do školy, nastoupil do školního autobusu maskovaný islámský ozbrojenec a Malale prostřelil hlavu a krk. Jako by Bůh chtěl dát najevo, na čí straně stojí, Malala přežila a na léčení byla převezena do Londýna. Ne nadarmo napsal magazín Foreign Policy, že největším nepřítelem islámských teroristů nejsou americké bezpilotní letouny, a stejně tak Laura Bushová nepřeháněla, když vložila rovnítko mezi statečnou pákistánskou dívku a Annu Frankovou, židovské děvče, které psalo deníky ze svého úkrytu v nacisty okupovaném Amsterodamu. Jen díky zásahu shůry a vynikajícím lékařům nepotkal Malalu Annin osud. Ale ona ani miliony pákistánských dívek zatím nemají vyhráno. Jejich země, stejně jako země v okolí, ač na první pohled svrchované státy, jsou v zajetí totalitní ideologie, která se ani v nejmenších detailech neliší od režimů, které poznala Evropa pod jařmem nacismu a komunismu. Nemluvím o islámu, který nesporně lze vyznávat v míru a v pokoji, ale o islamismu a džihádismu, ryze politických ideologiích, které povyšují Boha a kázání duchovních nad svobodnou mysl, lidskou důstojnost a slušné zacházení se všemi lidskými bytostmi bez rozdílu pohlaví, rasy či vyznání. Ideologie, jejichž nositelé ve své zvrhlé víře nacházejí oprávnění k zavraždění devíti lékářů, z toho pěti žen, jejichž jediným „prohřeškem“ bylo, že v atmosféře všudypřítomné občanské války očkovali děti proti obrně.
Proti tomu všemu se Malala dokázala postavit už v tak útlém věku, za což jí náleží obrovská úcta, kterou obyvatelé rozbouřeného regionu vyjádřili v nespočtu velkých demonstrací na její podporu. To vše mě naplňuje nadějí a radostí. Vám, milým čtenářům, taktéž přeji, ať v roce nadcházejícím naleznete naději a radost. Ať už to bude v čemkoliv.
Komentáře: 9